Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Sypialnia w stylu boho – jak ją urządzić?

11 września 2021 sypialnia boho


Sypialnia w stylu boho to radosna, jasna i przytulna przestrzeń nieograniczona sztywnymi zasadami. Ma być to istne królestwo odpoczynku, luzu, które tworzą naturalne materiały i etniczne motywy o ukrytych znaczeniach.

Sypialnia boho – specyfika

Najważniejsza w stylu boho jest kolorystyka, która ma być jasna i naturalna. Przesadną jaskrawość możemy tonować kolorem białym oraz szarym, dzięki czemu zachowamy harmonie, choć w stylu boho ma dziać się dużo – zdecydowanie nie jest to minimalistyczny styl wystroju.

Poza barwą bardzo ważne są naturalne materiały, a więc len, bawełna, rafia, trawa morska, wiklina czy drewno. Połączenie materiałów z jasną barwą sprawia, że sypialnie w tym stylu są wyjątkowo przytulne.

Jeśli chodzi konkretnie o sypialnie, to najważniejszym elementem jest łóżko, na którym ma się po prostu dużo dziać. Warto wybrać drewniane łóżku, które zaznacza swój surowy wygląd, żeby możliwie najlepiej wpisać się w resztę materiałowego wystroju. Równie dobrze może prezentować się łóżko z palet, a jednocześnie jest to bardzo budżetowe rozwiązanie, ponieważ takie łóżko jesteśmy w stanie stworzyć nawet samodzielnie.

Sypialnia w stylu boho – dodatki

Poza odpowiednią kolorystyką i łóżkiem warto zadbać o wszechobecne dodatki, bo styl boho, to taki, w którym ma się bardzo dużo dziać.

1. Makrama, czyli technika plecenia sznurków bez użycia narzędzi. W taki sposób wykonywane są dodatki do stylu boho, takie jak: lampy, wiszące doniczki, łapacze snów, czy makatki na ścianę.

2. Dekoracyjne lustra. Niemal w każdej sypialni urządzonej zgodnie ze stylem boho znajdziemy lustro w kształcie słońca, które nadaje całej sypialni odpowiedni klimat i wewnętrzny błysk. Oczywiście nie musimy ograniczać się do jednego lustra, ponieważ styl boho nas do tego nie zmusza.

3. Hamak w sypialni nadaje jej wakacyjnego luzu i sprawia, że miejsce staje się jeszcze bardziej przytulne. Taki właśnie ma być styl boho – ma wywoływać poczucie beztroski. Jeśli mamy większy budżet i miejsce, to możemy się zdecydować nawet na drewniane huśtawki.

4. Plecione lampy, to jeden z obowiązkowych elementów sypialni w tym stylu. Lampy z wikliny czy bambusa powinny być wykonane własnoręcznie, żeby nawiązywać do tradycyjnego rzemiosła. Plecione lampy najlepiej łączą się z dziką roślinnością, co tworzy w sypialni niezwykły klimat lekkości.

5. Poduszki na łóżko. W stylu boho nie ma minimalizmu, a wszędzie muszą być jakieś dodatki, tak więc warto kupić poduszki z przeróżnymi wzorami o naturalnych, jasnych kolorach.

6. Wiklinowe kosze to sposób na dopełnienie wystroju w luźnym stylu, ale też na praktyczne wyposażenie sypiali, ponieważ można w nich przechowywać ubrania, pościele, czy inne przedmioty.

kredyt na samochód

Redakcja marketnatura.pl

Redaktorzy marketnatura.pl to zespół doświadczonych specjalistów i pasjonatów, którzy z pełnym zaangażowaniem tworzą treści na temat domu, internetu, motoryzacji, urody, zdrowia i lifestyle'u. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w codziennym życiu i podejmowaniu świadomych decyzji. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie. Stale podnosimy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach i śledząc najnowsze trendy oraz badania naukowe, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami i innowacjami w obszarze tematycznym naszego portalu. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom treści oparte na rzetelnych informacjach i najlepszych praktykach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

nowe meble
jak urządzić mały pokój
sypialnia boho

Jesteś zainteresowany reklamą?

sypialnia boho