Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Nowoczesny przedpokój – porady i inspiracje

10 września 2021 nowoczesny przedpokój


Przedpokój to swoista wizytówka naszego domu, która powinna robić na gościach jak największe wrażenie, ale też być estetycznym wstępem do dalszych pomieszczeń, a więc zwykle salonu i zlokalizowanej obok kuchni. Jak urządzić przedpokój, co powinien zawierać i czym się kierować?

Nowoczesny przedpokój – podstawowe zasady

W dużym domku jednorodzinnym możemy zrobić tak naprawdę wszystko, a wyzwanie aranżacyjne stanowi zwykle odpowiednie zagospodarowanie przedpokoju w tradycyjnym bloku. Taki przedpokój jest zwykle bardzo wąski i ma kiepski dopływ światła, mimo wszystko jest kilka zasad, które pomogą wykorzystać nawet taką przestrzeń.

Przede wszystkim, szczególnie w małej przestrzeni, warto utrzymywać porządek, ponieważ każda rzecz na wierzchu będzie odbierała cenną przestrzeń. Dlatego w przedpokoju powinno się znaleźć tylko to, co niezbędne, a więc wieszaki, meble, duże lustro czy szafka pozioma.

Bardzo ważne jest również, żeby unikać zabawy kolorami na małej przestrzeni, a utrzymać wszystko w jednym kolorze, co sprawi, że przedpokój będzie wyglądał na nieznacznie większy.

Jakie meble wybrać do przedpokoju?

Najważniejszym meblem każdego przedpokoju powinna być szafa wnękowa, która zapewni dużo przestrzeni użytkowej, a więc pozwoli przechowywać dużą ilość rzeczy nawet na małej przestrzeni. Najlepiej byłoby, gdyby szafa była dodatkowo przeszklona na całej szerokości, co zapewni lepszy dopływ światła do przedpokoju i sprawi, że będzie on wizualnie większy. Najwygodniejsza w użytkowaniu, szczególnie w małym przedpokoju, jest szafa zawierająca przesuwane szyny.

Jeśli zabraknie nam miejsca w szafie wnękowej, to warto dodatkowo kupić szafkę na buty, dzięki czemu nawet one nie będą zabierały przestrzeni. Ciekawym rozwiązaniem jest kupno szafki poziomej, w której możemy przechowywać buty sezonowe, a która może nam również służyć jako siedzisko do zakładania i zdejmowania butów, co jest szczególnie przydatne w okresie zimowym.

Ważną kwestią jest również wybór posadzki do przedpokoju. Co do zasady, o wiele praktyczniejsze wydają się płytki, ponieważ lepiej radzą sobie z zabrudzeniami czy piaskiem, a konkretnie są odporniejsze na zniszczenia oraz łatwiejsze w zmywaniu.

Na koniec warto zadbać o kilka sztuczek optycznych, żeby wizualnie zmaksymalizować powierzchnie przedpokoju. Najważniejszy czynnik to dostęp do światła i obszerne lustro najlepiej na drzwiach szafy wnękowej w połączeniu z białym kolorem ścian. Taka kombinacja stworzy złudzenie optyczne, jakby przedpokój był znacznie większy, niż jest w rzeczywistości. Godnym uwagi sposobem jest również użycie białej farby z pionowymi pasami koloru np. czarnego, co wizualnie wydłuży przedpokój.

kredyt na samochód

Redakcja marketnatura.pl

Redaktorzy marketnatura.pl to zespół doświadczonych specjalistów i pasjonatów, którzy z pełnym zaangażowaniem tworzą treści na temat domu, internetu, motoryzacji, urody, zdrowia i lifestyle'u. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w codziennym życiu i podejmowaniu świadomych decyzji. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie. Stale podnosimy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach i śledząc najnowsze trendy oraz badania naukowe, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami i innowacjami w obszarze tematycznym naszego portalu. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom treści oparte na rzetelnych informacjach i najlepszych praktykach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

nowe meble
jak urządzić mały pokój
sypialnia boho

Jesteś zainteresowany reklamą?

sypialnia boho