Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak wybrać najlepszy krem do rąk?

12 września 2021 najlepszy krem do rąk


Dłonie to nasza wizytówka – zadbane i wypielęgnowane skutecznie odejmują lat, powinniśmy więc otoczyć je szczególną troską. Regularne stosowanie kremów, a także systematycznie wykonywane peelingi i masaże to tylko jedne ze sposobów na młody wygląd dłoni.

Czego powinny unikać dłonie?

Na pogorszenie stanu skóry dłoni ma wpływ wiele czynników. Do starzenia się skóry przyczyniają się nie tylko naturalne procesy zachodzące w organizmie – poza szkodliwym działaniem czasu, naszym dłoniom szkodzą również czynniki takie jak:

– mycie rąk nieodpowiednimi produktami – niektóre środki do mycia rąk zwierają składniki mające destrukcyjny wpływ na delikatną skórę naszych dłoni, powodując jej nadmierne wysuszanie,

– nieodpowiednia ochrona dłoni przed działaniem szkodliwych środków chemicznych – bardzo często podczas wykonywania codziennych, domowych czynności takich jak sprzątanie, zapominamy o prawidłowym zabezpieczeniu rąk,

– częsta eskpozycja na promieniowanie UV – skóra dłoni, podobnie jak każda inna część naszego ciała, wymaga zastosowania odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Zbyt długa eskpozycja na słońce może prowadzić do szybszego zestarzenia się dłoni, a także do powstawania nieestetycznych plam i przebarwień,

– zbyt zimne lub zbyt gorące powietrze – obydwa czynniki mogą powodować przesuszanie, a także podrażnienia skóry dłoni. Niezwykle istotnym jest więc ochrona dłoni przed zimnem, ale także i przed suchym powietrzem pochodzącym na przykład z suszarek do włosów czy rąk.

Co powinien zawierać najlepszy krem do rąk?

Najlepszy krem do rąk to taki, który będzie odpowiadał na wszystkie, najważniejsze potrzeby skóry. Niemal oczywistym jest to, że krem do rąk powinien przede wszystkim nawilżać i odżywiać, dostarczając spragnionej skórze dłoni wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Najlepszy krem do rąk to krem o bogatej, aczkolwiek szybko wchłaniającej się formule, która pozostawi naszą skórę gładką i dobrze nawilżoną.

W składzie kremu do rąk obowiązkowo powinny znaleźć się składniki takie jak: oleje i witaminy, a szczególności witamina E, która uelastycznia skórę, zapewniając jej wygładzenie i dogłębne odżywienie. Krem do rąk powinien zostać również wzbogacony o witaminę B, która jest odpowiedzialna za łagodzenie podrażnień, przyspiesza także procesy gojenia się skóry i poprawia poziom jej nawilżenia.

Poszukują najlepszego kremu do rąk, warto rozejrzeć się za produktem posiadającym w swoim składzie masło shea lub oliwę z oliwek, znanych ze swych niezwykłych właściwości nawilżających.

kredyt na samochód

Redakcja marketnatura.pl

Redaktorzy marketnatura.pl to zespół doświadczonych specjalistów i pasjonatów, którzy z pełnym zaangażowaniem tworzą treści na temat domu, internetu, motoryzacji, urody, zdrowia i lifestyle'u. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w codziennym życiu i podejmowaniu świadomych decyzji. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie. Stale podnosimy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach i śledząc najnowsze trendy oraz badania naukowe, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami i innowacjami w obszarze tematycznym naszego portalu. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom treści oparte na rzetelnych informacjach i najlepszych praktykach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

najlepszy krem do rąk
sposób na siwe włosy
aloes na trądzik

Jesteś zainteresowany reklamą?

aloes na trądzik