Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jaki jest najlepszy sposób na siwe włosy?

9 września 2021 sposób na siwe włosy


Coraz więcej młodych ludzi zauważa u siebie siwe kosmyki włosów. U 60-latków siwy włos nie wzbudza jednak tylu negatywnych emocji co u 30-latka. Jak więc sobie z tym radzić? Jaki jest skuteczny i sprawdzony sposób na siwe włosy? Odpowiedź poniżej.

Pomoc profesjonalisty

Gdy na głowie pojawia się kilka kosmyków siwych włosów nie należy panikować. Gdy jednak odrost pojawia się na całej głowie w białym kolorze, to warto pomyśleć o wizycie u fryzjera. Profesjonalista podpowie (zarówno paniom, jak i paniom) jaki jest najlepszy sposób, by zakryć siwe włosy. Wiele bowiem zależy od kondycji włosów. Jeżeli jest taka możliwość, włosy są zdrowe i ich właściciel chce zmienić szybko ich kolor, to najlepiej sięgnąć po farbę. Jedni wybiorą kolor w odcieniu swoich naturalnych włosów, z kolei inni zdecydują się na zupełnie nową barwę, która ich całkowicie odmieni. Trzeba jednak pamiętać, że gdy już zacznie się farbować włosy, to ten proces trzeba będzie w miarę systematycznie powtarzać (przynajmniej raz na trzy lub cztery miesiące).

Domowe sposoby

Jeżeli nie chce się od razu zakrywać siwych włosów farbą, to można spróbować innych sposobów na ukrycie siwizny. Wiele pań w ostatnim czasie sięga po hennę do włosów. Jest to naturalny środek, którym również można zmienić kolor włosów (jednak odbywa się to w sposób bardziej bezpieczny dla struktury włosa). Taką specjalną hennę na włosy można kupić w profesjonalnych sklepach z kosmetykami do włosów lub w drogeriach internetowych. Krok po kroku, w zaledwie kilkanaście minut w swojej łazience można zakryć siwe pasma przynajmniej na kilkanaście tygodni.

Eksponowanie siwizny

Być może wielu czytających zaskoczy ten sposób, jednak warto zwrócić uwagę, iż siwe włosy są od dłuższego czasu bardzo modne.
Za granicą bardzo modne stało się to, że starsze kobiety przestały farbować siwe włosy, gdyż są z nich dumne i absolutnie nie chcą ich ukrywać. Ten trend powoli przenika także do naszego społeczeństwa. Wiele kobiet (i to w różnych wieku) nawet specjalnie farbuje się na siwy kolor, gdyż dodaje on im klasy i stylu. Nawet znane osoby pokochały siwe włosy. Nie trzeba więc chować siwych włosów. Można je wręcz efektownie wyeksponować. Należy bowiem pamiętać, iż siwe włosy są odzwierciedleniem przeżytych lat. Odpowiednio zadbano i precyzyjnie ułożone mogą wyglądać naprawdę pięknie. Nawet panowie w ostatnim czasie przekonali się, że siwe włosy dodają im uroku. Można więc poczuć się dobrze w takich włosach i przyzwyczaić się do nich.

kredyt na samochód

Redakcja marketnatura.pl

Redaktorzy marketnatura.pl to zespół doświadczonych specjalistów i pasjonatów, którzy z pełnym zaangażowaniem tworzą treści na temat domu, internetu, motoryzacji, urody, zdrowia i lifestyle'u. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w codziennym życiu i podejmowaniu świadomych decyzji. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie. Stale podnosimy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach i śledząc najnowsze trendy oraz badania naukowe, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami i innowacjami w obszarze tematycznym naszego portalu. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom treści oparte na rzetelnych informacjach i najlepszych praktykach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

najlepszy krem do rąk
sposób na siwe włosy
aloes na trądzik

Jesteś zainteresowany reklamą?

aloes na trądzik