Olejek do paznokci- dobry sposób na wzmocnienie paznokci?

Każda kobieta marzy o pięknych i zdrowych paznokciach. Niestety większość pań nie wie, że lakiery hybrydowe, żele, tipsy uszkadzają płytkę paznokcia. Dlatego warto zadbać o nasze paznokcie. Dobrym sposobem na to jest olejowanie paznokci.

Zalety olejowania paznokci

Pierwszą zaletą tej metody jest to, że w olejkach do paznokci są zawarte tylko składniki naturalne. Na rynku jest wiele olejków, które pomagają rozwiązać różne problemy paznokci. Kolejną zaletą jest to, że taki zabieg jest tani i możemy go wykonać we własnym domu.

Rodzaje olejków

1. Olej migdałowy- bardzo lekki olejek, który posiada właściwości zmiękczające. Dzięki temu szybko można pozbyć się suchych skórek. Olejek również dba o nawilżenie paznokci oraz poprawia koloryt.

2. Olej arganowy- zawiera witaminę E oraz kwasy tłuszczowe. Składniki te wzmacniają paznokcie oraz regenerują je. Dodatkowo olejek arganowy bardzo dobrze chroni płytkę paznokcia.

3. Olej z drzewa herbacianego- idealny jest dla osób, które zmagają się z grzybicą paznokcia, ponieważ olejek działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie.

4. Olej rycynowy- świetnie wzmacnia paznokcie oraz przyspiesza ich wzrost. Również olejek utwardza płytkę paznokcia.

5. Olejek z pestek dyni- również pomaga przy grzybicy paznokcia. Dodatkowo olejek regeneruje paznokcie.

6. Olej kokosowy- bardzo dobrze nawilża oraz odżywia paznokcie.

7. Olej sezamowy- przyspiesza wzrost płytki, a także wzmacnia ją.

8. Olej lniany- zapobiega rozdwajaniu się paznokci i pomaga w przyspieszeniu ich wzrostu.

9. Olej z wiesiołka- sprawia, że paznokcie się mniej łamią.

Jakie efekty daje olejek do paznokci?

Efekty, które można zauważyć po dłuższym stosowaniu olejku do paznokci:
– zdrowe skórki,
– wzmocnione płytki,
– twarde paznokcie,
– intensywna regeneracja,
– szybszy wzrost paznokcia.

Metody olejowania paznokci

1. Zimna- jest to najpopularniejsza metoda, która nie jest czasochłonna. Wystarczy tylko wcierać olejek w paznokcie oraz w skórki.

2. Ciepła- trudniejsza metoda, która niestety wymaga trochę czasu. Na początku należy zmyć lakier. Później trzeba podgrzać wybrany wcześniej olej. Dobrze, by było podgrzewać olej w kąpieli wodnej. Przygotowany olej należy nałożyć na paznokcie i rozmasować go po całej płytce.

Olejek do paznokci to świetny produkt. Ma naprawdę wiele zalet. Olejek świetnie pomaga na zniszczone paznokcie. Możemy nawet wybrać jaki chcemy olejek. Trzeba pamiętać, że warto zadbać o paznokcie. W końcu są one wizytówką każdej kobiety.

Redakcja marketnatura.pl