Jak zwiększyć prędkość Internetu?

Połączenie internetowe jest obecnie jednym z najważniejszych elementów życia praktycznie każdego człowieka. W końcu to od niego zależny jest przekaz informacji, wykonywanie i dostarczanie wielu produktów elektronicznych, wiele spraw administracyjnych, ale także obcowanie ze światową kulturą i rozrywką. Jednak zdarza się wiele przypadków, w których prędkość Internetu nie jest wystarczająca do potrzeb, a użytkownik ma utrudnionych wiele aspektów codziennego życia. Możliwe jest jednak łatwe przyspieszenie łącza internetowego.

Jakie czynniki spowalniają Internet?

Przed szukaniem sposobu na przyspieszenie działania Internetu należy najpierw zbadać, czy może coś go niepotrzebnie nie spowalnia. Do podstawowych działań tego typu należą sprawdzenie ilości urządzeń podłączonych równocześnie do sieci, kart otwartych w przeglądarce, a także programów działających w tle. Okazuje się, że im mniej zadań Internet musi wykonywać w tym samym czasie tym szybciej i skuteczniej działa. Problem może też leżeć w lokalizacji modemu internetowego. Nie tylko ze względu na zakłócanie zasięgu Wi-Fi, ale również wskutek nadajnika internetowego znajdującego się zbyt daleko od miejsca zamieszkania. O ile na ten drugi czynnik nie można mieć zbyt dużego wpływu, to warto sprawdzić czy urządzenie ma maksymalny poziom zasięgu Wi-Fi, a najlepiej połączyć je z modemem bezpośrednio, przez kabel. W mniej częstych przypadkach przyczyną spowolnienia połączenia internetowego może być także obecność wirusa w systemie, dlatego warto regularnie używać programów antywirusowych.

Sposoby na przyspieszenie internetu

Jeśli jednak żaden z wyżej wymienionych czynników nie ma wpływu na prędkość Internetu, trzeba podjąć kilka środków pozwalających na przyspieszenie łącza internetowego. Jednym z najefektywniejszych sposobów jest podpięcie się do światłowodu, który prawie zawsze zadowala klientów wszystkich dostawców Internetu. Prędkość osiągana przez Internet połączony ze światłowodem jest nieporównywalnie większa od innych rodzajów połączenia internetowego. Warto też rozważyć zakup nowego routera lub wyposażenie obecnego w dodatkowe anteny, ponieważ poprawi to zarówno siłę zasięgu Wi-Fi udostępnianego przez urządzenie, jak i pozwoli mu na lepszy odbiór sygnału od najbliższego nadajnika internetowego. Warto również sprawdzić szczegóły dotyczące umowy z dostawcą Internetu i ewentualnie wybrać droższy, ale lepszy pakiet internetowy. Jeżeli podjęcie takiej decyzji stanowi dla kogoś kłopot, wystarczy zadzwonić na infolinię i pozwolić konsultantowi na rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących zmiany pakietu.

Redakcja marketnatura.pl