Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Sposoby finansowania samochodów dla Klientów prywatnych

2 listopada 2022 kredyt na samochód

Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez samochodu. Posiadając samochód jesteśmy niezależni, możemy szybko przemieszczać się gdzie tylko zechcemy: do pracy, na różne spotkania, zakupy, wakacje itp. Nie każdy jednak może pozwolić sobie, żeby za auto zapłacić całą kwotę. Dlatego rynek finansowy posiada pewne instrumenty, dzięki którym klienci prywatni mogą sfinansować samochód. W niniejszym artykule przedstawiamy kredyt na samochód oraz leasing konsumencki jako sposoby finansowania auta. Zachęcamy do lektury.

Kredyt na samochód – na czym polega i jakie są jego korzyści

Kredyt jest najpopularniejszą formą finansowania wśród osób prywatnych. Można wziąć na kredyt auta stare – używane, jak i nowe z salonu. Dzięki zastosowaniu zabezpieczenia przez bank na samochodzie klient otrzymuje korzystniejsze warunki kredytowe niż w przypadku kredytu gotówkowego. Przy kredycie samochodowym – środki mogą być przeznaczone wyłącznie na zakup samochodu, a przy kredycie gotówkowym – częścią można zapłacić samochód, a pozostałą kwotę przeznaczyć na cokolwiek innego. Najczęściej zabezpieczeniem kredytu samochodowego są: cesja z polisy autocasco, zastaw rejestrowy, przewłaszczenie. Okres kredytowania może wynieść nawet dziesięć lat, a więc comiesięczna rata kredytu może być naprawdę bardzo niska. Posiadanie wymarzonego samochodu nie uszczupli znacząco portfela. Maksymalna wysokość kredytu zależna jest od zdolności kredytowej, na którą składają się przede wszystkim: zarobki, zobowiązania finansowe, okres zatrudnienia, wiek. Klient może wybrać raty malejące, równe lub z ratą balonową przypadającą na koniec okresu kredytowania. Przez całą umowę kredytową właścicielem jest klient, a współwłaścicielem bank. Z kredytu można skorzystać w banku lub w salonie samochodowym. Na stronie VWFS.PL można wybrać samochód, a także korzystne finansowanie kredytem samochodowym. Co więcej, dostępny jest kalkulator, dzięki któremu można przeprowadzić wstępną kalkulacje kosztów i dostosować ją do możliwości klienta – sprawdź sam na https://www.vwfs.pl/klienci-indywidualni/finansowanie-samochodu/finansowanie-samochodu-nowego/kredyt-jak-abonament.html 

Leasing konsumencki samochodu – na czym polega i jakie są jego korzyści?

Leasing konsumencki to nowoczesna forma finansowania. Umowa leasingowa polega na tym, że leasingodawca udziela finansowania leasingobiorcy, a ten w zamian płaci mu comiesięczna ratę leasingową. Samochody osobowe mogą być leasingowane przez okres do paru lat – wliczając wiek auta. Oznacza to, że auto pięcioletnie może być sfinansowanie leasingiem na okres pięciu lat, a auto trzyletnie na okres siedmiu lat. Zdolność do zaciągnięcia zobowiązania leasingowego jest taka sama, jak w przypadku kredytu. Brane są pod uwagę: zarobki, zobowiązania finansowe, okres zatrudnienia itp. Finansujący do końca trwania umowy jest właścicielem auta, a klient jest użytkownikiem. Raty także mogą być równe, malejące, a także z ratą balonową. Na stronie VWFS.PL także można wybrać samochód z korzystnym finansowaniem w postaci kredytu. Dostępny jest kalkulator, dzięki któremu w domowym zaciszu można porównać różne samochody z opcjami warunków finansowych.

Kredyt i leasing – co lepsze?

Tak naprawdę dla klienta prywatnego nie ma większych różnic między kredytem samochodowym, a leasingiem. Jedyną różnicą – poza nazwą jest wpływ na zdolność kredytową klienta. Leasing nie obniża zdolności, a kredyt już tak. Dla przedsiębiorców leasing jest korzystniejszą formą ze względów podatkowych oraz rachunkowych. Dla osoby fizycznej, która nie prowadzi działalności gospodarczej nie ma to znaczenia. Może spełnić marzenie o kupnie samochodu zarówno kredytem, jak i leasingiem.

kredyt na samochód

Redakcja marketnatura.pl

Redaktorzy marketnatura.pl to zespół doświadczonych specjalistów i pasjonatów, którzy z pełnym zaangażowaniem tworzą treści na temat domu, internetu, motoryzacji, urody, zdrowia i lifestyle'u. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w codziennym życiu i podejmowaniu świadomych decyzji. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie. Stale podnosimy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach i śledząc najnowsze trendy oraz badania naukowe, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami i innowacjami w obszarze tematycznym naszego portalu. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom treści oparte na rzetelnych informacjach i najlepszych praktykach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kredyt na samochód
pokrowce na fotele
wymiana płynu chłodniczego

Jesteś zainteresowany reklamą?

wymiana płynu chłodniczego