Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Ciekawe pomysły na dekoracje na komodę

15 sierpnia 2021 dekoracje na komodę


Dekoracje na komodę to fantastyczny sposób na upiększenie wnętrz i dodanie im charakteru. Komody zapewniają bardzo szerokie możliwości dekoracyjne, ponieważ można ustawić na nich różnego rodzaju przedmioty. Śmiało można powiedzieć więc, że komoda jest meblem nie tylko funkcjonalnym, ale także niesamowicie dekoracyjnym. Jak stworzyć ciekawe i inspirujące aranżacje z komodą w roli głównej?

Kwiaty na komodę

Jeśli chodzi o dekoracje na komodę, w tej roli doskonale sprawdzą się kwiaty. Mogą być to żywe, cięte kwiaty w wazonach. Minusem tego rozwiązania jest jednak fakt, że jest ono dość kosztowne, a same kwiaty trzeba bardzo często wymieniać, by zawsze prezentowały się dobrze.

Można także zainwestować w kwiaty doniczkowe w ozdobnych donicach. W zależności od stylu, w jakim utrzymane jest wnętrze, donice kwiatów mogą przybierać różne formy. Przykładowo – w pomieszczeniach w stylu retro lub boho doskonale sprawdzą się donice wykonane ze sznurka lub naturalnego drewna.

Oświetlenie

Osoby, które chcą zaaranżować oryginalne i klimatyczne dekoracje na komodę, powinny zainteresować się różnymi formami oświetlenia. Ciekawa lampa, klimatyczna girlanda świetlna bądź też świece to fantastyczny sposób na to, jak ocieplić wnętrze i dodać mu przytulności. Oświetlenie na komodzie pełni rolę nie tylko dekoracyjną, ale także praktyczną, zapewniając dodatkową porcję światła w pomieszczeniu. Wnętrzom utrzymanym w rustykalnym stylu charakteru dodadzą masywne świeczniki ze świecami.

Zdjęcia na komodzie

Osoby, które lubią powracać w myślach do wspomnień, mogą zdecydować się na ustawienie na komodzie dekoracyjnych zdjęć. Nie tylko umożliwiają one stworzenie galerii wspomnień, ale także – poprzez umieszczenie ich w dekoracyjnych ramkach – mogą stać się prawdziwą ozdobą komody i salonu. Wszystkie ramki do zdjęć mogą być utrzymane w jednym, spójnym stylu, co wprowadzi wrażenie ładu i harmonii. Można także zdecydować się na artystyczny bałagan i każde zdjęcie umieścić w ramce o zupełnie innym charakterze. Niezależnie od wybranego wariantu, zdjęcia w ramkach z pewnością ocieplają wnętrze i dodadzą mu rodzinnego charakteru.

Podsumowując, komoda jest doskonałym miejscem na stworzenie dekoracyjnej aranżacji, która zupełnie odmieni charakter wnętrza lub też podkreśli jego styl. Przydatne są zwłaszcza komody o dużych rozmiarach, ponieważ ich duże blaty pozwalają na popuszczenie wozów fantazji przy planowaniu dekoracji. Warto pamiętać o tym, że dobór odpowiednich dekoracji jest bardzo ważny – trzeba zwrócić uwagę na to, czy są one spójne z resztą pomieszczenia. Przemyślana kompozycja może być naprawdę oryginalną ozdobą pomieszczenia, która będzie przyciągać wzrok już od momentu wejścia do niego.

kredyt na samochód

Redakcja marketnatura.pl

Redaktorzy marketnatura.pl to zespół doświadczonych specjalistów i pasjonatów, którzy z pełnym zaangażowaniem tworzą treści na temat domu, internetu, motoryzacji, urody, zdrowia i lifestyle'u. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w codziennym życiu i podejmowaniu świadomych decyzji. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie. Stale podnosimy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach i śledząc najnowsze trendy oraz badania naukowe, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami i innowacjami w obszarze tematycznym naszego portalu. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom treści oparte na rzetelnych informacjach i najlepszych praktykach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

nowe meble
jak urządzić mały pokój
sypialnia boho

Jesteś zainteresowany reklamą?

sypialnia boho