Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Jak szybko przytyć – praktyczny poradnik

14 września 2021


Choć diety przeważnie dotyczą zrzucania zbędnych kilogramów i przywracania masy ciała do mniejszych, zdrowszych wartości, to jednak nie wszyscy zmagają się z takim problemem. Część osób, wcale nie taka mała, ma wręcz odwrotne kłopoty związane ze swoim ciałem. Innymi słowy, cierpi na niedowagę. Jak się bowiem okazuje, zdrowe przytycie jest równie trudne, jak i pozbycie się zbędnych kilogramów. Jak szybko przytyć, bez ryzyka pogorszenia swojego zdrowia?

Czego nie robić?

Wśród wielu osób nadal bardzo często istnieje błędne przekonanie, że jeśli chce się szybko i skutecznie przytyć, wystarczy tylko dużo jeść. Co więcej, osoby te uważają, że do skutecznego przytycia wystarczy jeść cokolwiek, a najlepiej jedzenie tuczące. To prawda, stosując dietę opartą np. na dużej ilości fast food, w bardzo krótkim czasie wskazówka wagi zacznie się podnosić. Czy będzie to jednak dobre dla organizmu? Oczywiście nie, ponieważ ciało obrośnie tylko w niezdrowy tłuszcz. Spowoduje to znaczne pogorszenie się zdrowia. Kluczowe jest więc to, aby jeść tak, aby zwiększyć masę ciała, lecz jednocześnie, aby zrobić to zdrowo. Czy jest to w ogóle możliwe?

Zdrowe nabieranie kilogramów

Jak się okazuje, zdrowe i szybkie przytycie jest jak najbardziej możliwe. Żeby to jednak zrobić, codzienna dieta musi być bardzo zbilansowana, a to oznacza, że muszą się w niej znaleźć w odpowiednich proporcjach wszystkie składniki potrzebne do poprawnego funkcjonowania organizmu. Oznacza to, że w diecie powinny znaleźć się produkty bogate w białko, węglowodany, czy też oczywiście w tłuszcze, które w odpowiedniej ilości również są niezbędne. Oznacza to, że w diecie na szybkie przybranie masy ciała powinny znaleźć się takie produkty, jak makarony, kasze czy też ziemniaki, a także chude mięso, ryby oraz jaja i produkty mleczne. Polecane jest również uzupełnienie diety o takie dodatki, jak orzechy, pestki dyni lub słonecznika. Warto sięgnąć też po daktyle, morele oraz suszone śliwki.
Oczywiście to, co się będzie jadło na takiej diecie, jest ważne. Lecz nie mniej ważne jest to, ile się będzie danych produktów jadło. Przyjmuje się, że jeśli chce się przytyć, to dieta powinna składać się z odpowiedniej ilości posiłków. Zdecydowanie najlepsze efekty osiąga się wtedy, gdy będzie ich nawet 6 dziennie. Mało tego, dozwolone jest również tak często odradzane podjadanie pomiędzy posiłkami. Oczywiście nie słodyczami czy też czipsami, lecz np. waflami ryżowymi, czy też owocami. Takie działania z pewnością przyczynią się do tego, że szybko i co najważniejsze zdrowo uda się zwiększyć masę ciała.

kredyt na samochód

Redakcja marketnatura.pl

Redaktorzy marketnatura.pl to zespół doświadczonych specjalistów i pasjonatów, którzy z pełnym zaangażowaniem tworzą treści na temat domu, internetu, motoryzacji, urody, zdrowia i lifestyle'u. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w codziennym życiu i podejmowaniu świadomych decyzji. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie. Stale podnosimy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach i śledząc najnowsze trendy oraz badania naukowe, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami i innowacjami w obszarze tematycznym naszego portalu. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom treści oparte na rzetelnych informacjach i najlepszych praktykach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Komora hiperbaryczna - rodzaje i cena zabiegu
inhalacja niemowlaka

Jesteś zainteresowany reklamą?

inhalacja niemowlaka