Kolagen do picia – jaki wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kolagen to białko będące głównym składnikiem substancji międzykomórkowej zwierząt i ludzi. Składnik ten nadaje tkankom odporność na rozciąganie i ma ogromny wpływ na normalne funkcjonowanie organizmu.

Kolagen do picia – charakterystyka i zalety stosowania

Kolagen do picia to suplement diety, którego regularne stosowanie może przynieść spektakularne skutki. Suplementacja kolagenu to bardzo ważna sprawa – wraz z upływem lat zwiększa się tempo jego rozkładu, przy czym drastycznie maleje jego produkcja. Powolne tempo powstawania kolagenu ma wpływ na wygląd skóry, która staje się wiotka i pozbawiona elastyczności.

Przekonuje się, że systematyczne stosowanie kolagenu w formie płynnej przyczynia się do:

– spłycenia już istniejących zmarszczek i zapobiegania tworzenia się nowych,

– zwiększenia elastyczności i jędrności skóry,

– wzmocnienia i nawilżenia skóry,

– przywrócenia zdrowego kolorytu i blasku cery.

Rodzaje kolagenu do picia

Na rynku dostępne są różne rodzaje kolagenu do picia. Szeroki wybór pozwala na dopasowanie produktu do własnych upodobań i potrzeb.

Jednym z rodzajów kolagenu do picia jest kolagen przeznaczony do rozpuszczania w wodzie. Wskazówki dotyczące stosowania produktów tego typu umieszczone są na ulotce lub na opakowaniu, jednak w większości przypadków kolagen do rozpuszczania wystarczy wymieszać z wodą i wypić.

Na rynku można spotkać również kolagen w formie drinków czy kolagen pod postacią szotów. Dużą zaletą produktów tego typu jest to, że są bardzo wygodne w użyciu. Zgrabne, łatwe w transporcie buteleczki sprawdzą się podczas każdej okazji.

Kolagen do picia jaki wybrać?

Wybór kolagenu do picia powinien zostać poprzedzony wnikliwą analizą składu danego produktu. Kolagen kolagenowi nierówny i czasami trzeba poświęcić sporo czasu, by wybrać ten najlepszy. Najlepszy kolagen do picia powinien być wzbogacony o dodatkowe składniki wspomagające i uzupełniające jego działanie. Podczas poszukiwań najbardziej skutecznego produktu należy zwrócić uwagę na to, czy interesujący nas kolagen zawiera składniki takie jak:

– witaminy B7, E, C i A
– miedź,
– cynk.

Wyżej wymienione substancje nie tylko wspomagają naturalny proces powstawania kolagenu, ale przyczyniają się także do poprawy wyglądu skóry i w znacznym stopniu opóźniają zachodzące w niej procesy starzenia.

Stosowanie kolagenu – środki ostrożności

Kolagen do picia to niezwykle skuteczny i bezpieczny suplement diety, przy jego stosowaniu należy jednak zawsze stosować się do instrukcji producenta dołączonej do opakowania. Nadużywanie kolagenu może bowiem powodować powstawanie skutków ubocznych takich jak: zaparcia, biegunki czy ogólne osłabienie organizmu.

Redakcja marketnatura.pl