Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Ankieter zdalny, czyli możliwość pracy dodatkowej we własnym domu

28 sierpnia 2021 ankieter zdalny


Praca dodatkowa to idealne rozwiązanie dla uczniów i studentów, którzy nie mogą jeszcze podjąć pełnowymiarowej pracy. Jest to także świetne rozwiązanie dla tych, którzy szukają możliwości dodatkowego zarobku, ponieważ dysponują pewną ilością wolnego czasu i w ten właśnie sposób chcą go spożytkować. W ten sposób pracuje najczęściej ankieter zdalny.

Na czym polega praca ankietera zdalnego?

Jest to praca, którą wykonuje się w domu przed własnym komputerem. Najczęściej otrzymuje się gotowe scenariusze, czyli ankiety, które należy sumiennie wypełnić. Dzięki temu różne firmy otrzymują ważne dla nich informacje, które następnie wykorzystują w swoich działaniach marketingowych. Ankiety mogą dotyczyć bardzo różnych tematów, wszystko zależy od potrzeb danej branży.

Ankietę wypełnia się online i w określonym czasie należy ją uzupełnioną odesłać do zleceniodawcy. Ankieter zdalny pracuje więc w domu i w godzinach, które najbardziej mu odpowiadają. Może również przeznaczyć na to zajęcie tyle czasu, ile mu odpowiada. Jeśli jednak podejmuje się tego zadania, to powinien wykonać je sumiennie i dokładnie.

Ile może zarobić ankieter zdalny?

Rozpiętość cenowa za wypełnioną ankietę może być bardzo różna. Stawkę oczywiście określa zleceniodawca. Najczęstsze oferty to około 10 do 25 zł od ankiety, ale mogą być one zarówno niższe, jak i wyższe. Wszystko zależy od tematyki i czasu, jaki trzeba jej poświęcić. Może się okazać, szczególnie dla początkujących, że zarobek jest nieadekwatny do włożonej pracy. Osoby, które posiadają już doświadczenie, może to być jednak przyjemne i dobrze płatne zajęcie dodatkowe.

Warunki i umowy

Ankieter zdalny może pracować na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenie. Zdarzają się jednak również przypadki, że robi to całkiem „na czarno”. Jasne jest, że jakakolwiek umowa jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż ostatnia opcja. Można sobie na nią pozwolić tylko wtedy, gdy dobrze znamy pracodawcę i jesteśmy pewni, że otrzymamy wynagrodzenia za swoją pracę. W przeciwnym wypadku najlepiej unikać takich propozycji.

Uwaga na oszustów

W Internecie można znaleźć bardzo dużo tego rodzaju ofert pracy dodatkowej. Trzeba być jednak bardzo ostrożnym, ponieważ za wieloma z nich mogą kryć się zwykli oszuści, którzy próbują zdobyć i wykorzystać nasze dane. Przede wszystkim należy strzec się przed podawaniem takich informacji jak numer pesel, a naszą wątpliwość powinny również wzbudzić wysokie stawki za taką usługę. Najlepszym rozwiązaniem jest polecenie od kogoś, kto już taką pracę wykonuje lub wykonywał.

kredyt na samochód

Redakcja marketnatura.pl

Redaktorzy marketnatura.pl to zespół doświadczonych specjalistów i pasjonatów, którzy z pełnym zaangażowaniem tworzą treści na temat domu, internetu, motoryzacji, urody, zdrowia i lifestyle'u. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które pomagają naszym czytelnikom w codziennym życiu i podejmowaniu świadomych decyzji. Każdy z naszych redaktorów posiada bogate doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie. Stale podnosimy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach i śledząc najnowsze trendy oraz badania naukowe, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami i innowacjami w obszarze tematycznym naszego portalu. Dzięki temu możemy dostarczać naszym czytelnikom treści oparte na rzetelnych informacjach i najlepszych praktykach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Samochód elektryczny z napędem 4x4
Finansowanie zakupu nowego samochodu
fuksiarz kod promocyjny

Jesteś zainteresowany reklamą?

fuksiarz kod promocyjny