Odgracanie domu

Okres przedświąteczny to doskonały czas na odgracanie domu. Zaplanowane prace porządkowe warto rozłożyć odpowiednio w czasie, aby były one łatwe i przyjemne.
Początek grudnia to idealna pora na umycie okien, wypranie firan i zasłon oraz uporządkowanie szaf z ubraniami. Kolejny etap to sprzątanie szafek kuchennych, gdyż potrzebne jest miejsce na składniki do potraw świątecznych.
Dobrze jest pomyśleć o odpowiedniej organizacji szafek i zakupić pojemniki na suchą żywność, między innymi makarony, kasze i mąki. Na kilka dni przed świętami warto przejść do gruntownych porządków w łazience. Szczególną uwagę należy zwrócić na sanitariaty, armaturę oraz fugi.
Po gruntownych porządkach przychodzi czas na odpowiednie udekorowanie domu bądź mieszkania. Od kilku sezonów hitem są materiałowe krasnale, które doskonale prezentują się na parapecie, kominku bądź kuchennym blacie. Ponadczasową ozdobą jest również gwiazda betlejemska, należy jednak pamiętać, iż jest ona niebezpieczna dla małych dzieci i zwierząt domowych.

Przeczytaj więcej na galerialamplumo.pl

Redakcja marketnatura.pl